1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 10 YIL HAPİS CEZASI...
10 YIL HAPİS CEZASI...

10 YIL HAPİS CEZASI...

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Afrika Gazetesi’ni kurşunlayarak, adam öldürmeye teşebbüs eden sanık Mustafa Yalçın ile ilgili kararını verdi. Heyet, siyasi görüş nedeniyle suçun işlenmesinin kabul edilemez olduğunun altını çizdi. SİYASİ GÖR

A+A-

 

 

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Afrika Gazetesi’ni kurşunlayarak, adam öldürmeye teşebbüs eden sanık Mustafa Yalçın ile ilgili kararını verdi. Heyet, siyasi görüş nedeniyle suçun işlenmesinin kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

 

SİYASİ GÖRÜŞ SEBEB OLAMAZ…

Ağır Ceza Heyet Başkanı Bahar Saner, gazetenin siyasi görüşünden dolayı bu suçu planlayarak işlemiş olmasının ve silah zoruyla insan hayatına son vermeye kalkması ile bunu soğukkanlılıkla yapmasının sanık aleyhinde ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirildiğine vurgu yaptı.

 

Türkiye Cumhuriyeti aleyhine yayın yaptığı gerekçesiyle, Afrika Gazetesi’ni kurşunlayan ve adam öldürmeye teşebbüs etmekten yargılanan Sanık Mustafa Yalçın, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık Yalçın, “Şener Levent’i öldürmeye teşebbüs, gizli ittifak kurarak adam öldürmeye teşebbüs” ve “Ali Osman Tabak’ı öldürmeye teşebbüs” başta olmak üzere aleyhine getirilen 10 davanın ikisinden beraat etti. Sanık, aleyhinde getirilen ve kabul etmediği “Şener Levent’i öldürmeye teşebbüs ve gizli ittifak kurarak adam öldürmeye teşebbüs” suçlarından beraat ederken, yine kabul etmediği Ali Osman Tabak’ı öldürmeye teşebbüs” davasından suçlu bulunarak ceza aldı.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler