1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 10 Top disiplinine veda
10 Top disiplinine veda

10 Top disiplinine veda

Avrupa Bilardo Şampiyonası “10 Top” disiplini karşılaşmalarına veda ettik.

A+A-

Geçtiğmiz gün oynanan ve Berk Mehmetcik’in ilk iki karşılaşmasını kazanmasının ardından gözlerimizi kalifiye karşılaşmalarına çevirdiğimiz “10 Top” disiplininde arzuladığımız sonuçları elde edemedik.

Sporcumuz Berk Mehmetcik kalifiye karşılaşmasında rakibi Andreas Gerven’e 8-1 mağlup olup, “10 Top” veda ederken, kalifiye karşılaşmalarında oynamaya hak kazanan bir diğer sporcumuz eşleştiği takım arkadaşı Onuç Altur’u 8-7 mağlup etme başarısı gösteren Osman Şanlısoy oldu.

Ancak Berk Mehmetcik’in ardından bu kez Osman Şanlısoy bu turda eşleştiği Finlandiyalı Petri Makkonen’e 8-4 mağlup olmaktan kurtulamadı ve “10 Top” a veda eden son sporcumuz oldu.

8 Top mücadelesi başladı
Avrupa Bilardo Şampiyonası’na dün başlayan “8 Top” karşılaşmaları ile devam edildi. Dün oynanan ilk karşılaşmalarda galibiyet elde edemeyen sporcularımız yollarına kaybedenler gurubunda devam edecekler.

Dün oynanan “8 Top” karşılaşmalarında Ali Karanfiloğlu Fransız Nicolas Kalb’e 8-7, Onuç Altur İsveçli sporcu Sebastian Koch’a 8-3, Berk Mehmetcik Polonyalı Tomasz Kaplan’a 8-7, Osman Şanlısoy Fransız Stephan Cohen’e 8-2 ve Bayanlardaki temsilcimiz Gizem Paralı ise Litvanyalı rakibi Ayre Jarusauskale’ye 6-0 mağlup oldu.

Bu haber toplam 672 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler