1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 10 GÜN SONRA ACI HABER
10 GÜN SONRA ACI HABER

10 GÜN SONRA ACI HABER

Kanser tedavisi gördüğü Mağusa Devlet Hastanesi’nde yanlış kan verilmesi sonucu fenalaşan ve 10 gündür Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi süren Adnan Okur (50) bugün yaşamını yitirdi. Adnan O

A+A-

 

 

Kanser tedavisi gördüğü Mağusa Devlet Hastanesi’nde yanlış kan verilmesi sonucu fenalaşan ve 10 gündür Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi süren  Adnan Okur (50) bugün yaşamını yitirdi.

 

 

Adnan Okur isimli 50 yaşlarındaki hastaya, 3 Temmuz'da, teşhis ve tedavi için yatırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde kan verilmesi ihtiyacı doğmuş, kimliğinde de kan grubunun “B pozitif” yazmasına rağmen yapılan kan tetkikinde sonuç “A pozitif” çıktığı için A grubu kan verilmişti.

 

Hastanın fenalaşması üzerine yapılan tetkiklerde kan grubunun bu kez AB çıkması üzerine tetkikler özel laboratuarda yenilenmiş kan grubu “B” olarak tespit edilmişti.

Acilen Lefkoşa’ya kaldırılan Adnan Okur’un Lefkoşa’da yapılan tahlillerinde de kan grubunun B olduğu belirlenmişti.

 

 

Bu arada Gazimağusa Devlet Hastanesinde hastaya yanlış kan verilmesi ile ilgili olarak başlatılan soruşturma ise sürüyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 929 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler