1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '1 YILDIR NİYE MÜHÜRLEMEDİ?'
1 YILDIR NİYE MÜHÜRLEMEDİ?

'1 YILDIR NİYE MÜHÜRLEMEDİ?'

Yenierenköy Belediyesi tarafından ‘çalışma karnesi yok’ denilerek mühürlenen Cyprus Pearl Tatil Köyü’nün işletmecisi Zekai Soyadlı, Belediye Başkanı Özay Öykün’e tepki gösterdi

A+A-

 

 

 

Bir hafta önce Yenierenköy Belediyesi tarafından ‘çalışma karnesi yok’ gerekçesi ile kapatılan Cyprus Pearl Tatil Köyü’nün işletmecisi Zekai Soyadlı, Belediye Başkanı Özay Öykün’nün kamuoyunu yanılttığını söyledi.

Soyadlı, dün YENiDÜZEN Gazetesi’ni ziyaret ederek, yaşananlar hakkında açıklama yaptı. Belediye Başkanı Öykün’ün tesis için Haziran 2011 tarihine kadar çalıştırma karnesi verdiğini söyleyen Soyadlı, izni yenilemek istediğinde ise çeşitli mazeretler ile yenilenmediğini belirtti.

İlk çalıştırma karnesi alınırken, istenmeyen belgelerin daha sonra istendiğine değinen Soyadlı, üstelik iznin yenilenmemesinin üzerinden 1 yıl sonra işyerinin kapatıldığını belirterek, “Neden 1 yıl önce mühürlenmedi” diye sordu.

30 kişinin bu tesisten ekmek yediğini anlatan Zekai Soyadlı, “Buna rağmen ben tesisi çalıştırdım. Çalışanlarımın maaşlarını, yatırımlarını yaptım” dedi.

 

“BAŞKAN OTEL YAPIYOR”

Belediye Başkanı Özay Öykün’ün çalıştırma karnesini yenilmemesinin en önemli sebeplerinden birinin tatil köyünün yanına yapmakta olduğu otelden kaynaklandığını iddia eden Zekai Soyadlı, “Sayın Özay Öykün neye hizmet ettiğini kamuoyuna açıklasın” dedi.

DENİZİ KİRLETMİŞİM! YALAN,  İŞTE RAPOR

Soyadlı, “Başkan, denizi kirlettiğimi söyledi” diyerek, Sağlık Bakanlığı onaylı raporu sunarak, “İşte görüyorsunuz deniz tertemiz” dedi.

13 Haziran’da yapılan analizlerde koliform bakteri 93100, e.coli 93100 ve enterkok analizi 6100 çıkarken, 15 Haziran’daki analizlerde e.coli ve enterkok sonucu 0100  olarak  Devlet Laboratuarı’nın raporlarına yansıdı.


 

Özay Öykün: Belgeler sunulmadı…

 

Cyprus Pearl Tatil Köyü’nün mühürlenmesiyle birlikte Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün basına açıklamalarda bulunmuştu.

Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, 2010 yılında Cyprus Pearl ile sahibi olan Tuğrul Yasasever’in onayı ile Cyprus Pearl tatil köyünün çalışmasına izin verildiğini, 1 Haziran 2011 yılında çalışma izninin sona ermesi nedeniyle mal sahibi Tuğrul Yasasever’in avukatları kanalıyla yapılan şikâyet sonucu 2011 yılında tesisin çalışmasına izin verilmediğini dile getirdi.  Öykün, 2012 yılında tesis içinde bulunan Zekai Soyadlı’nın Cyprus Pearl Tatil Köyünü çalıştırmak istemesi nedeniyle tekrar müracaatı olduğunu belirterek, “biz kendisine çalışma izni verebilmemiz için gerekli olan belgeleri geçen yıl yazılı talep ettiğimiz gibi bu yıl da yazılı talep ettik. Ancak, herhangi bir belge getirmediğinden dolayı kendisine çalışma izni vermedik” dedi. Öykün, aynı zamanda bu yıl mal sahibi olan Tuğrul Yasasever’in de Türkiye’den gelerek bu tesisin ve şirketin kendine ait olduğuna dair gerekli belgeleri belediyeye getirmesine rağmen, ona da çalışma izni vermeyi uygun görmediklerini söyledi.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler