1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 1.KUZEY KIBRIS YEMEK FESTİVALİ BAŞLADI
1.KUZEY KIBRIS YEMEK FESTİVALİ BAŞLADI

1.KUZEY KIBRIS YEMEK FESTİVALİ BAŞLADI

“Kıbrıs yemek kültürünü yaşatmak ve yaymak” adına tüm yemekleri bir araya toplamayı amaçlayan Festivalin, gelenekselleştirilmesi ve Kıbrıslı Türklerin kendi yemek kültürleri ile ilgili farkındalık yaratması hedefleniyor

A+A-

 

 

“Amaç Kıbrıs yemek kültürünü yaşatmak ve yaymak”

 

1. Kuzey Kıbrıs Yemek Festivali dün öğle saatlerinde başladı. Tağmaç Çankaya, Orhan Erönen, Çizge Yalkın ve Eray Vudalı’nın Domino Taşları Projesi olarak başlattıkları kültürel ve sosyal sorumluluk içeren girişimlerinin bir parçası olarak düzenlenen Festival Atatürk Stadyumu arkasındaki çim alanda yer alıyor. Festival, akşama kadar devam edecek.

“Kıbrıs yemek kültürünü yaşatmak ve yaymak” adına tüm yemekleri bir araya toplamayı amaçlayan Festivalin, gelenekselleştirilmesi ve Kıbrıslı Türklerin kendi yemek kültürleri ile ilgili farkındalık yaratması hedefleniyor. Festivalde, 30 yemek çadırında, ilk kez 100’ün üzerinde Kıbrıs yemeği ve tatlı çeşidi bir arada festivale katılanlara sunuluyor.

Festival ile ilgili görsel veya bilgiler www.northcyprusfoodfest.com adresinden ulaşılabilir.

Eziç ana sponsorluğunda, gerçekleştirilen festivale ayrıca, Efes Pilsen Gold, Jet Gaz ve ICY Silver sponsor olarak destek verirken; Festivalin, yayın sponsorluğunu BRT, Dance Fm ve Enerji Fm radyo sponsorluğunu, AjansPress de medya takip hizmetlerini üstleniyor.

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler