1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1 gün daha tutuklu kalacak…
1 gün daha tutuklu kalacak…

1 gün daha tutuklu kalacak…

Ergenekon köyünde meydana gelen sirkat meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M.K dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Ergenekon köyünde meydana gelen “Geceleyin ev açma” ve “Sirkat” meselesi ile ilgili olarak zanlı C.Ç ve A.U’nun ardından tutuklanan zanlı M.K dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Geceleyin ev açma” ve “Sirkat” suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlı M.K’nın tutukluluk süresi 1 gün daha uzatıldı.

İzleri yok etmek için olayda kullanılan arabayı yıkadılar…
Meselenin tahkikat memuru Şükrü Ömürlü, zanlı M.K’nın 21 Şubat tarihinde Ergenekon köyünde meydana gelen “Ev açma” ve “Sirkat” meselesi ile ilgili olarak Girne’de tespit edilerek tutuklandığını anımsattı. Ömürlü, zanlı M.K’nın polise verdiği gönüllü ifadesinde olay gecesi zanlı C.Ç ve A.U ile Ergenekon köyüne gittiklerini, zanlı C.Ç’nin bir eve girerek para çaldığını ve kendisine 200 TL verdiğini beyan ettiğini belirtti. Ömürlü, ayrıca olayda kullanılan kiralık aracın  izleri yok etmek için Güzelyurt’ta bir yıkamacıda yıkandığının tespit edildiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Ömürlü, zanlının tutukluluk süresinin uzatılmasını talep etti.

1 gün tutuklu kalacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı M.K’nın tahkikat maksatları bakımından 1 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 698 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler