1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1 gram eroinle adaya geldi!
1 gram eroinle adaya geldi!

1 gram eroinle adaya geldi!

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz’i mahkemeye tanık olarak dinletti. Ramiz, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı.

A+A-

Didem MENTEŞ

Türkiye’den Ercan Havaalanı üzerinden Kuzey Kıbrıs’a gelip giriş yapmak isteyen isminin baş harfleri Ş.O olan şahıs, tasarrufunda 1 gram eroin türü uyuşturucu madde bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

6 Mart 2015 tarihinde adaya gelen 28 yaşındaki zanlı Ş.O dün dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Düriye Elkıran, huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, iddia makamında Başsavcılık adına nöbetçi Savcı Cemaliye Uslanmaz ve zanlı şahsen mahkemede hazır bulundu. Savcı Uslanmaz, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz’i mahkemeye tanık olarak dinletti. Ramiz, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı.

Cemal Ramiz, 6 Mart 2015 tarihinde saat 14:30 raddelerinde Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen zanlı Ş.O’nun üzerinde yapılan aramada 1 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi. Ramiz, zanlının tutuklanarak kendisinden bir ifade temin edildiğini, söz konusu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirterek, zanlının serbest kalması durumunda soruşturmaya etki etme olasılığının olduğunu bu nedenle 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, polis memurunun tutukluluk talebi üzerine zanlı Ş.O’ya söz hakkı verdi. Zanlı, söylemek istediği bir şey olmadığını beyan etti.
Bunun üzerine Yargıç Elkıran, huzurunda yapılan beyanları değerlendirerek, zanlının ilk nazarda suçla bağlantısı olabileceğine dolayısıyla tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı İ.S’nin 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1085 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler