1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 1 BUÇUK KİLO HAM AFYON NEREDE GİDİYORDU?
1 BUÇUK KİLO HAM AFYON NEREDE GİDİYORDU?

1 BUÇUK KİLO HAM AFYON NEREDE GİDİYORDU?

1 kilo 465 gram Ham Afyon ile yakalanan İranlı zanlılar dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldılar… Tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı…

A+A-

 

 

 

 

 

Mağusa'da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 1 kilo 465 gram ağırlığında Ham Afyon türü uyuşturucu madde ile yakalanan İran uyruklu zanlı Mohammad Gholizadeh ile Majid Gholizadeh almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. "Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu" suçundan dolayı dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarılan zanlıların tutukluluk süresi 4’er gün daha uzatıldı.

 

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR…

Olayın tahkikat memuru Müjdat Günay, 19 Nisan tarihinde alınan bir bilgide Lemar bölgesinde uyuşturucu alışverişi olacağının öğrenildiği belirtti. Ayni gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince olay yerine giderek pusu görevine başladıklarını belirten Kaleci, bölgeye gelen ve şüpheli hareketlerde bulunan zanlı Mohammad Gholizadeh ile Majid Gholizadeh'in polisleri görmesi üzerine olay yerinden kaçmaya başladıklarını açıkladı. Akabinde zanlıların tespit edildiğini belirten Günay, zanlı Mohammad Gholizadeh'in tasarrufundaki sırt çantası içerisinde 1 kilo 400 gram ağırlığında Ham Afyon olduğuna inanılan madde bulunduğunu, kaldıkları evde ise yatak şiltesi altında 65 gram daha Ham Afyon olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Günay, zanlıların 20 Nisan tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edildiğini anımsatarak, 3 gün zarfında bir çok kişiyle görüşülerek ifadeler alındığını ve olay yerinde ve başka yerlerde bulunan kamera kayıtları ile ilgili araştırma yapıldığını belirtti. Aranan kişilerle ilgili geniş çaplı soruşturma yapıldığını belirten Günay, zanlıların olay yerinde 4 kişi olduklarını ve aranan bir kişinin ismen tespit edildiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın geniş çaplı devam ettiğini belirten Günay, zanlıların poliste 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

 

4 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAKLAR…

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, her iki zanlının da poliste 4 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 692 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler