1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '%1.69 HALKA ALAY ETMEKDİR'
%1.69 HALKA ALAY ETMEKDİR

'%1.69 HALKA ALAY ETMEKDİR'

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, 5 aylık hayat pahalılığı oranının yüzde 1.69 açıklanmasına tepki gösterdi ve hükümeti halkla alay etmekle suçladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, 5 aylık hayat pahalılığı oranının yüzde 1.69 açıklanmasına tepki gösterdi ve hükümeti halkla alay etmekle suçladı.

Bıçaklı yazılı açıklamasında, akaryakıt, gaz ve diğer tüketim maddelerine yapılan zamlarla çalışanların alım güçleri yüzde 35-40 gerilerken hükümetin 5 aylık hayat pahalılığı oranını yüzde 1.69 açıklamasının halkla alay etmesi anlamına geldiğini söyledi.

Arslan Bıçaklı, yıllarca iki ayda bir uygulanan eşel mobilin, UBP hükümeti döneminde bir yıl tamamen uygulamadan kaldırıldığını ve sonra da altı ayda bir uygulanacak şekilde yasa değişikliğine girildiğini kaydetti.

“Seçim öncesi halkla başka vaatler vererek oy alanlar şimdi verdikleri sözlerin tam tersini yapmaktadırlar” diyen Türk-Sen Başkanı, halka bunları reva görenlere halkın sandıkta hesap sorma zamanının çok yakın olduğunu da vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler